(مطالعات و پژوهش)

(Study and Research)

آخرین دستاوردهای مطالعات و پژوهش

ارسال به دوست

نام شما :  
نام دوست شما :  
ایمیل دوست شما :    

×

اشتراک گذاری


×

دستیابی به دانش فنی الکتروکمپوست

  • 1394/06/04
  • 0
  • 856
  • نوشته مدیر

امروزه فرایند تولید زباله در شهرهای جهان مسئله بسیار حیاتی و مهمی است. بطور متوسط هر انسان شهرنشین  در فعالیت روزانه خودنیم کیلوگرم زباله تولید می‌کند و چنانچه جمعیت شهرنشین کشور را سی میلیون نفر تخمین بزنیم، روزانه معادل پانزده هزار تن زباله  در کشورتولید می‌شود. از این رو مهمترین شاخص‌های زندگی بشر ، حفاظت از منابع طبیعی است. و به همین جهت انسانها با بکار بستن امکانات علمی و عملی می‌کوشند کمترین زیان را به طبیعت وارد کنند.

به منظور تحقق اهداف فوق  بکارگیری سیستم های بازیافت از مهم ترین ابزار های موجود دراین  عرصه می باشد.

و در همین راستا دانشمندان جوان ایرانی باتلاش های بی وقفه خود به جدیدترین و مدرن ترین سیستم جهت تبدیل زباله تر، به کود با عنوان صنعتی ( الکتروکمپوست ) دست یافته اند که این دستگاه باظرفیتهای 10،20و40 تن (در روز) طراحی وکار تبدیل زباله به کودرا انجام می دهد، خروجی کود این دستگاه معادل 10 درصد زباله های ورودی به آن میباشد. که بسیار مناسب جهت استفاده در مزارع و باغات کشاورزی میباشد.

الکتروکمپوست تکنولوژی منحصر بفردی است که برای اولین بار در دنیا جهت تبدیل زباله تربه کود بکار رفته است وموجب کاهش مدت زمان تولید کوداز 75- 45 روز به کمتر از یک ساعت شده است، در این تکنولوژی با استفاده ازروشهای نوین سعی شده وظیفه کاتالیزوری به الکترونها داده شود.

مزیت دستگاه الکتروکمپوست

- جلوگیری از كاهش آلوگی محیط زیست (زمین، آب و هوا ) باتوجه به نداشتن بو و عدم دفن پسماندهای آلی در زمین

-  حذف کردن دفن زباله و بهره گیری از حداقل زمین و فضای جهت اجرا

- کاهش هزینه استهلاک خودرو ، سوخت ،حمل ونقل و زمان انتقال زباله

- کاهش مدت زمان تبدیل زباله به کود کمپوست به کمتر از یک ساعت .

موسسه پیوند علم وصنعت امیر کبیر به عنوان کارگزار انتقال دانش و مجری تجاری سازی این محصول آماده عقد قرارداد با سازمانها، شهرداریها، کشتارگاه های صنعتی، مجتمع های بزرگ مسکونی ، شهرهای جدید، بیمارستانها  و...  میباشد

 


نظر شما
نظرات کاربران
  • تعداد نظرات : 0
  • نظرات انتشار یافته : 0
  • در انتظار تایید : 0
  • نظرات تایید نشده : 0