(صنعتگران و سرمایه گذاران)

(Artisan and Investors)

ثبت علایم تجاری (برند)

 

خدمات موسسه پیوند علم و صنعت امیرکبیر در زمینه مالکیت فکری:
موسسه پیوند علم و صنعت امیرکبیر با استفاده از سوابق و تخصص کارشناسان خود، به همراه ارتباط نزدیک آن ها با صنعت و مراکز علمی و تحقیقاتی، موجبات توانمندی این موسسه را در حوزه دارایی های فکری و فناوری فراهم ساخته است. کارشناسان متخصص، مجرب و متعهد موسسه با تسلط کامل بر امور ثبت دارایی های فکری، خدمات خود را در زمینه ثبت اختراع، طرح صنعتی و برند به مخاطبان خویش ارائه می دهند. صاحبان ایده و فناوری با مراجعه به موسسه و یا بهره گیری از مشاوره های تلفنی، اطلاعات لازم را در زمینه ثبت برند خود به دست می آورند.

 

 

علامت تجاري چيست؟
علامت تجاري يك آرم مشخص است كه اجناس و خدمات به خصوص كه توسط شخص يا تشكيلات خاصي توليد و فراهم شده اند را متمايز مي كند. منشأ آن به زمان باستان بر مي گردد؛ وقتي كه صنعت گران امضاها يا علائم خود را روي آثار هنري و كاربردي خود چاپ مي كردند، در طي سالها اين علامت ها جاي خود را به سيستم امروزي ثبت و حفاظت آرم تجاري دادند. اين نظام به مصرف كنندگان كمك مي كند كه از كالاها و خدماتي كه ماهيت و كيفيت آنها مورد نظرشان است و با آرم مخصوص مشخص شده اند، بهره بگيرند.
 
مزایای ثبت علائم تجاری:                                            
ü        تضمین می‌کند که مشتریان می‌توانند محصولات را از یکدیگر تشخیص دهند
ü        شرکت‌ها را قادر می‌سازد محصولاتشان را از یکدیگر متمایز سازند
ü        ابزار بازاریابی و اساس ایجاد وجهه و شهرت شرکت‌ها هستند
ü        اجازه استفاده از آنها به اشخاص ثالث داده می‌شود و منبع مستقیم درآمد از محل حق امتیازها می‌باشند
ü        جزء ضروری موافقت‌نامه‌های اعطای نمایندگی هستند
ü        دارائی ازرشمند کسب و کار می باشند
ü        شرکت‌ها را تشویق می‌کند در حفظ یا بهبود کیفیت محصولات سرمایه‌گذاری کنند
ü        ممکن است برای دریافت وام مفید باشند
 
ارزش نام تجاری:
نام تجاري كوكاكولا داراي ارزشي بالغ بر 84 ميليارد دلار است، كه طبق اظهار يك شركت مشاوره جهاني در زمينه نامهاي تجاري مستقر در نيويورك، اين ميزان سهم بزرگ 59 درصدي سرمايه های بازار شركت كوكاكولا را تشكيل مي دهد.
 


 

v    شما هم می توانید با عضویت در سایت و تکمیل کردن فرم مربوطه و یا مراجعه به دفتر موسسه و یا از طریق تماس با دفتر موسسه از خدمات موسسه در این زمینه استفاده نمایید